Sessizliğin Haykırışı

Kürt aydınlarından ortak tavır

Yorum bırakın

PKK’nın geçen hafta Kürt aydınlarına yönelik tehdit hem toplum nezdinde, hem Kürt siyasetçileri nezdinde hemde Kürt aydınları nezdinde tepkiler uyandırdı.

Dün BDP grup toplantısında BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Kürt aydınlarını savunması ve PKK’yı eleştirmesi, Leyla Zana’nın aynı şekilde Kürt aydınlarına yönelik olumlu konuşması ve son olarak yurt içinde ve yurt dışında 41 Kürt aydının ortakm bildirisi ile Pkk’ya karşı ortak tavır alındı. Yapılan tehdidin kabul edilemeyeceğini bu tür hareketlerin “düşünce özgürlüğüne saldırı” olarak değerlendirildi.

Kürt aydınlar PKK’nın tehditlerine, kitlesel olarak tepki gösterdi. 41 Kürt aydın yayımladıkları bildiride uyarıları “düşünce özgürlüğüne saldırı” olarak gördüklerini ve “kabul edilemeyeceğini” açıkladı

BİLDİRİDE İMZASI OLANLAR

Abidin Parıltı, Ali Fikri Işık, Bayram Ayaz, Celîlê Celîl, Cemal Batun, Emîn Narozî, Evin Berçem, Enwer Karahan, Fadil Özçelik, Farıs M. Marşil, Fehim Işık, Firat Cewerî, Hamid Omeri, Hesenê Metê, Hoşeng Broka, Husseın Habasch, Îbrahim Güçlü, İsa Turan, Jan Dost, Kasım Ergun, Keya Îzol, Konê Reş, Kurdo Baksi, M. Ali Kut, Mahmut Kiper, Mamoste Nûjen, Mehmet Sanrı, Mukrime Tepe, Mûrad Ciwan, Mustafa Aydoğan, Nezir Akat, Prîskê Mihoyî, Remzi Kerim, Rıza Polat, Rizganê Recevî, Selahattin Bulut, Sertaç Bucak, Seyidxan Kurij, Sidqî Hirorî, Têmûrê Xelîl ve Tosinê Reşîd.

Reklamlar

Yazar: bagermarhan

Aslında söylediklerimden çok, sakladıklarımda gizliyim. En iyisi anlamak için konuştuklarımdan çok, sustuklarıma kulak ver!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s