Sessizliğin Haykırışı

Petrol fiyatları artıyor

Yorum bırakın

Japonya’da enerji ithalinin artacağı beklentileri ile Orta Doğu’daki son gelişmeler petrol fiyatlarının yeniden yükselmesine neden oldu.

Ham etrol fiyatı 113 doların üstüne çıktı.Dünya Bahreyn’deki karışıklık ve olayların komşu Suudi Arabistan’a sıçrama tehlikesi ve Japonyadaki olaylarlabirlikte petrol fiyat artışları kendini göstermeye başladı.Bu sorunun adı petrol fiyatlar.Bu olaylar haliyle piyasaları endişelendiriyor.

Piyasaların Japonya’da Cuma günü meydana gelen deprem ve tsunamiye ilk tepkisi, ülkenin enerji talebinin azalacağı yolunda olmuş ve son zamanlarda yükselen petrol fiyatlarının gerilemesine yol açmıştı.Fakat enerji santrallerinin yıkılması ve bunun sonucunda enerji ihtiyacı başgöstermesi petrol fiyatlarının tekrar artmasına sneden oldu.

Ortadoğu’da isyanların yayılma tehlikesi

Bu arada petrol üreticisi Bahreyn’de çıkan olayları hala yatıştırılamaması ve bu olayların diğer bir petrol üreticisi Suudi Arabistan’a sıçrama tehlikesi petrol fiyatlarında artmanın bir başka nedeni olarak görülüyor.

Reklamlar

Yazar: bagermarhan

Aslında söylediklerimden çok, sakladıklarımda gizliyim. En iyisi anlamak için konuştuklarımdan çok, sustuklarıma kulak ver!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s