Sessizliğin Haykırışı

En memnun kalınan araba ‘Toyota’

Yorum bırakın

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından açıklanan Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME), tüketici beklentileriyle ilgili ilginç sonuçları açıkladı.

Türkiye’de müşteri memnuniyetiölçmek amacıyla yapılan araştırmada, bir önceki yıla göre yüzde 0,7 puan artarak 75,8’e yükseldi. Amerika’da ise bu oran 75,3 seviyesinde. 81 ilde toplam 10 bin 812 müşteri görüşmesi sonucu gerçekleştirilen araştırma, sektörlerdeki müşteri memnuniyetini de açıkça ortaya koydu

Buna  göre beğenilenler listesinde birinci sırada Toyota yer aldı. Toyota 82 puanla 1. sırada yer  aldı. Sırasıyla Toyota, Wolswagen, Ford,Hyundia ve Opel ilk beş sırada yer aldı.

Diğer sektörlere baktığımızda; sigorta sektöründe Anadolu Sigorta, televizyon sektöründe Philips, beyaz eşyada Bosch, binek otomobilde Toyota, zincir marketlerde BİM, ulusal kargo dağıtımında MNG Kargo, bireysel bankacılıkta özel bankalarda İş Bankası, kamu bankalarında Ziraat Bankası müşteri memnuniyetinde birinci sırada yer aldı.

Reklamlar

Yazar: bagermarhan

Aslında söylediklerimden çok, sakladıklarımda gizliyim. En iyisi anlamak için konuştuklarımdan çok, sustuklarıma kulak ver!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s