Sessizliğin Haykırışı

”Başkanlıktan önce Kürt sorunu var.”

Yorum bırakın

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Endonezya ziyareti  esnasında gazetecilerle bir araya geldi. Burada ‘Şahsi olarak başkanlık sistemine karşıyım.Türkiye’nin en önemli gündem maddesini Kürt sorunudur.’ dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Endonezya’ya ziyareti esnasında gazetecilerle bir araya geli. Burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.Gazetecilerin son dönemde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme getirdiği başkanlık sistemine ilişkin soruya ‘Başkanlık sistemine mesafeliyim, Türkiye’de demokrasiye yeni geçiş yapılıyor olsa, parlamenter sistem olmasa o zaman daha uygun olabilirdi’ dedi. Ayrıca Cumhurbaşkanı yetkilerinde çok fazla olduğunu dile getirdi.

Daha sonra başkanlık sisteminin tartışılması önemli olduğunu dile getiren Abdullah Gül ‘Herkesin konunun detaylarını bilerek konuşması ve karar vermesi önemli.’ diyerek dile getirdi.

Kürt sorununa ilişkin soruya ”Bu konuyu kendi içimizde konuşarak Türkiye’nin meselesi olmaktan çıkarmamız gerekir” de dedi

Reklamlar

Yazar: bagermarhan

Aslında söylediklerimden çok, sakladıklarımda gizliyim. En iyisi anlamak için konuştuklarımdan çok, sustuklarıma kulak ver!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s