Sessizliğin Haykırışı

Yorum bırakın

Galatasaray Başkanı Adnan Polat bugün kamera karşısına çıktı. Yaptığı basın toplantısında seçim tarihini verdi. Polat ’14 Mayıs 2011 tarihinde Genel Kurul yapmaya karar verdik” dedi.

Uzun süredir sessizliğini koruyan Adnan Polat bugün basın toplantısı yaptı. Yaprtığı açıklamada hem başkalarını eleştirdi hem de özeleştiride bulundu.Konuşmasında “Değerli Galatasay’lılar, Galatasay yönetici olarak 9. yılımı doldurdum. Bu uzun süresini başkan yardımcısı ve 3 yılını da Galatasaylılar için en onurlu görev olan başkanlık görevini yaptım. Daha önce görev yaptığım 1990’lı yıllarda, şimdi görev yaptığım 2000 yıllarda sorumluluk almak bana nasip oldu. Galatasaray tarihinin en bunalımlı yıllarında görev almak sorumluluk gerektiriyordu. İşimizi ailemizi bir kenara bırakarak,Galatasaray için çok yoğun mesailer verdik. Darboğazlardan çıkmak, kulübümüzün kendi ayakları üzerinde durabilmesi, modern çağa uygun bir kulüp yapabilmek, taraftarlarla barışmış, birleşmiş bir Galatasaray ailesini kurabilmek için çaba gösterdik. Bunda ne kadar başarılı olduğumuzu zaman ve tarih karar verecek. Ben ve arkadaşlarım görevini tam anlamıyla yerine getirdik” dedi.

SEÇİME KATILMAMIZI ENGELLEYEN MADDE YOK
Adnan Polat , ‘Bu yapılanlar bizlerin gönlünü yaralamıştır. Bizim hiçbir beklentimiz olmamıştır, olmayacaktır. Mevcut şartlarda devam edemeyiz” ifadelerini kullandı. Ayrıca “ Mevcut yasalar ve tüzük bizi seçime götürmeye zorlamıyor ve seçime girmemize de engel olmuyor. Denetleme kurulu ibrasının içinde, Galatasaray  yönetimiyle ilgili idari konularda rapor var. İdari olarak ibra edilmeme de var. Bu yapılanlar gönlümüzü yaraladı. Başlattığımız işleri bitirerek normal zamanda seçime gitmek arzumuzdu” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda “Hakkımızı helal ediyoruz.  Huzurla ve gururla aranıza dönüyoruz. Bize yapılanlar, Galatasaray’da yeni bir dönemin başlangıcı olmasın. Bu sıkıntılı dönemde benimle beraber olan yönetim kurulundaki arkadaşlarım ve kulübe mesai veren herkese teşekkür ediyorum” ded.

Reklamlar

Yazar: bagermarhan

Aslında söylediklerimden çok, sakladıklarımda gizliyim. En iyisi anlamak için konuştuklarımdan çok, sustuklarıma kulak ver!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s