Sessizliğin Haykırışı

Ünlü Savunma Muhabiri Birkan Şık Gazi’deydi

Yorum bırakın

Cumhuriyet Gazetesi’nin tecrübeli muhabiri Barkın Şık Gazi Üniversitesi’nde genç gazetecilerle bir araya geldi. Gazi Gazetecililten mezun olan Şık burada genç gazetecilere deneyimlerini paylaştı.

Özellikle son yıllarda svunma muhabirliği yapan Birkan Şık, savunma muhabirliği ile ilgili genc gazetecileri bilgilendirdi. Özellikle gazeteciliğin zorluğundan bahseden Şık burada ‘Öncelikle gazetecilik yapmak istiyorsanız bu mesleği seveceksiniz.’dedi

Savunma muhabirliğinin nesli tükenmekte olduğunu dile getiren Şık,savunma muhabirleri diğer muhabirlerin yaptığı gibi her zaman faaliyette olmadığını aksine genellikle ofiste bulunduğunu dile getirdi.

‘Savunma muhabiri haber toplayabileceği çok nadir yerler ve kişiler olduğunu ve bunlrdan en önemlisi de resepsiyonlardır.Özellikle milli günlerde savunma muhabiri için en önemli gündür. Çünkü milli gün resepsiyonlarında her ülkeden ve devletin zirvesinden ktılım oluyor. Haliyle muhabirlere de gün doğuyor. ‘ diyen Birkan  Şık muhbirlerin bu resepsiyonları mutlaka iyi kullanması gerektiğini söyledi.

Reklamlar

Yazar: bagermarhan

Aslında söylediklerimden çok, sakladıklarımda gizliyim. En iyisi anlamak için konuştuklarımdan çok, sustuklarıma kulak ver!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s