Sessizliğin Haykırışı

Mustafa Ünal’Stajyer gazeteciler giriş ve çıkış saatlerine dikkat etmelidirler.’

Yorum bırakın

Zaman Gazetesi Ankara Temsilcisi  Mustafa Ünal bir hafta önce genc gzetecilere gazetecilik hakkında çok güzel değerlendirmelerde bulundu. Bu değerlendirmeler esnasın açıkçası hem çok umutlu hem de bir  o kadar umutsuz olduk.

Açıkçası benim için Mustafa Ünal’ın gelip bizimle deneyimlerini paylaşması  güzel  oldu.Açıkçası yaptığı değerlendirmelerde analizlerinde gencgazetecilerin işi bir hayli zor olduğunu gözler önüne serdi. Ben hiçbir zaman gazeteciliği çantada keklik olarak görmedim ama bu kadar da zor olacağını tahmin edemiyordum.

Aslında gazete adaylarının özelliklerini sayarken genelde herkesin tabir ettiği şeyleri söyledi.Bir farklılık yoktu. Ama eklediği iki önemli farklılık vardı ve bence en önemlisi de onlardı. Bu özelliklerden bir ve en önemlisi staj yaptığımız gazetede giriş ve çıkış saatleri üzerinde durmasıdır.Yani birilerinin gözüne girebilmemiz için erken saatlerde gelmek ve geç saatte gitmektir.

Bir diğer önemli nokta ise efendi, düzgün olmasıdır. İlk başta bir anlam verememiştim ama bir merkezin düzenini düşündüğümüz zaman önemli bir nokta  olduğunu görebiliriz.

Reklamlar

Yazar: bagermarhan

Aslında söylediklerimden çok, sakladıklarımda gizliyim. En iyisi anlamak için konuştuklarımdan çok, sustuklarıma kulak ver!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s