Sessizliğin Haykırışı

Erdoğan dünyanın gündeminde

Yorum bırakın

Seçimlerin ardından dünyann gündeminde hala seçim sonuçları ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan var. Financial Times, Time Dergisi ve New York Times bugün Erdoğan’a geniş yer ayırdı.

Financial Times dergisi Başbakan Erdoğan’ın balkon konuşmasına geniş yer ayırdı. Balkon konuşmasında dünyanın değişik yerlerinde zulüm gören müslümanlara değindiğini  “Dünyanın acı çeken Müslümanlarını korumak adına böylesi bir çıkışla, Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de Osmanlı sultanı tavrı takınmakla eleştirilmesi şaşırtıcı gelmiyor” dedi.

Financial Times : Simit satıcılığından Başbakanlığa

Financial Times muhabiri Delphine Strauss tarafından yer alan biyografide Erdoğan’ın simit satıcılığından başbakanlığa kadar  giden yolu geniş bir şekilde yazdı.Ak Parti 2002’de iktidara geldiğinden bu yana ciddi bir dönüşüm geçiren Türkiye’nin artan özsaygısını, Ak Parti’yle birlikte dünyada sözü geçen bir ülke haline geldiğini belirtti.Haberin en dikkat çekici tarafı ise Erdoğan’ın giderek güçlendiği bu yüzden eleştirilere karşı tahammül edemediğini dile getiren Strauss, önümüzdeki 14 yıl daha Türkiye’yi yönetebilecek olması kendisine oy vermeyen
yüzde 50’yi alarma geçiriyor” dedi.

Time : “Başbakan Erdoğan: Türkiye’de Halkın Adamı”

Time dergisinde Rana Faroohar imzasıyla yayımlanan “Başbakan Erdoğan: Türkiye’de
Halkın Adamı”  adıyla yayınlanan makalede Erdoğan’ın hayatından kısa kesitler aktarıldı. 1980’lerin başından atılan reformların sonucunu şimdi Erdoğan semeresini yiyiyor diyen Faroohar, halk adamı imajını oluşturdu dedi. Faroohar oluşan  bu imajla Arapların arasında büyük etki yarattığı görüşünde. Özellikle Suriye’de ki olaylarla birlikte dünyada gözlerin onun üstünde olacağını belirtti.

New York Times : Suriye ile ilgili konuşması umut verici

Gazete Suriye’den kaçıp Türkiye’ye sığınanların çilesine geniş yer verirken Başbakan Erdoğan’nın seçimin ardındaki konuşmasını umut verici olarak değerlendirdi.“Suriye’yle ilgili umut verici bir gelişme de yaşandı: Türk hükümeti son zamanda Esad’a sırtını çevirdi” denilen başyazıda Türkiye ve Suriye’nin çok yakın müttefikler ve ticaret ortakları olduğu dikkat çekti

Yazıda, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Başkan Obama’nın yüreklendirmesiyle şimdi
şiddeti kınıyor, Suriyelilere sığınacak bir yer veriyor ve Suriye muhalefetinin  Türkiye’de bir araya gelmesine izin veriyor. Biz Erdoğan’ın doğru şeyi yaptığı için alkışlıyor ve hem  ondan hem de tüm uluslararası kamuoyundan baskıyı artırmaya devam etmelerini  istiyoruz. Suriye’nin kabusunun sonlanmasının tek yolu Beşar Esad’ın gidişidir” denildi.

Reklamlar

Yazar: bagermarhan

Aslında söylediklerimden çok, sakladıklarımda gizliyim. En iyisi anlamak için konuştuklarımdan çok, sustuklarıma kulak ver!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s