Sessizliğin Haykırışı

25 bağımsız milletvekili BDP’ye geçti

Yorum bırakın

Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Bağımsız milletvekillerinden  36 milletvekilinden 25’i BDP’ye geçti. BDP milletvekillerinin yarın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le yapılacak görüşmenin ardından Meclis’e başvuracaklar.
BDP Genel Merkezi’nde toplanan milletvekilleri alınan kararla BDP çatısı altında grup kararı çıktı. Bu kararın ardından Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu adıyla seçilen 36 milletvekilinden 25’i BDP’ye geçti. Öte yandan Ahmet Türk, Aysel Tuğluk ve Leyla Zana siyasi yasakları sebebiyle gruba dahil olmadı.Şerafettin Elçi KADEP Genel Başkanı  Levent Tüzel de EMEP  Genel Başkanı oldukları için BDP’de yer almadı.
Grup yarın kuruluyor
Genel Merkez’de yapılan  toplantıya Selahattin Demirtaş, Sırrı Süreyya Önder, Şerafettin Elçi, Ertuğrul Kürkçü ve Filiz Koçali gibi isimler katıldığı bildirildi. BDP’li 25  milletvekilinin yarın Abdullah Gül’le yapılacak görüşmenin ardından TBMM’de grup kurmak üzere başvuracakları kaydedildi.
Reklamlar

Yazar: bagermarhan

Aslında söylediklerimden çok, sakladıklarımda gizliyim. En iyisi anlamak için konuştuklarımdan çok, sustuklarıma kulak ver!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s